Zapraszam do
współpracy

Witam Cię z radością. Chętnie podzielę się z Tobą moją życiową pasją. Porozumienie bez przemocy praktykuję od 2009 roku w życiu rodzinnym i zawodowym. 

Jestem szczęśliwą żoną i mamą czterech chłopców. Członkowie rodziny są moimi pierwszymi nauczycielami Porozumienia bez przemocy. Mąż jest moim towarzyszem i najbliższym przyjacielem. W relacji małżeńskiej uczę się równowagi pomiędzy troską o siebie, a troską o potrzeby drugiego człowieka. Dzieci dają mi niezliczone okazje do praktykowania NVC. One mają naturalny kontakt z życiem. Są "tu i teraz". Przyjmują rzeczywistość taką, jaka "jest". Ja często mam bardziej kontakt ze swoimi planami, oczekiwaniami niż z tym, co "jest". Dzieci pomagają mi wracać do tego, co "jest".

Porozumienie bez przemocy praktykuję od 2009 roku.  Moją pierwszą nauczycielką i przyjaciółką wśród trenerów NVC jest Eva Rambala - bliska współpracowniczka Marshalla Rosenberga. Eva pokazała mi uzdrawiającą siłę empatii. Nauczyła mnie tego, że głębokie porozumienie i satysfakcjonującą współpracę można osignąć bez względu na różnice w sposobie postrzegania rzeczywistości, w opiniach, poglądach czy wyznaniu.  

Moją pasją są mediacje NVC. Trzykrotnie ukończyłam Intensywny kurs mediacji NVC organizowany przez AKADEMIĘ NVC (prowadzony przez min. Anię Mills, Aleksandrę Gołaszewską, Ike'a Lasatera, John'a Kinyona). Pierwsze kroki jako mediator stawiałam w Anglii w Fundacji Mediatorów Społecznych, zajmujących się konfliktami międzysąsiedzkimi oraz rodzinnymi (East Surrey Community Mediators). W Wielkiej Brytanii kontynuowałam naukę NVC z Jo McHale. Poznałam swoją przyszłą assessorkę (opiekunkę certyfikacji NVC) Ginę Lawrie, zafascynowałam się NVC Dance Floors. Gina nauczyła mnie jasnego wyrażania siebie z godnością, a NVC Dacne Floors ułatwiają mi naukę podążania za różnymi procesami NVC (np. empatia dla siebie, wyrażanie siebie, odmawianie, podejmowanie decyzji).
Aktualnie moim niekwestionowanym przewodnikiem po świecie Porozumienia bez przemocy, trenerem, z którym spędzam najwięcej czasu  jest ojciec Christlin Rajendram, certyfikowany trener NVC, jezuita, przyjaciel Marshalla Rosenberga. Pomógł mi w zinegrowaniu Porozumienia bez przemocy z wiarą chrześcijańską. Jako założyciel Domu Pokoju (domu dziecka) w powojennej Sri Lance jest dla mnie źródłem inspiracji min. w moich relacjach z dziećmi.

Doświadczenie zawodowe zbierałam od 2009 roku pracując ze studentami (jako doktor psychologii rozwojowej), nauczycielami, rodzicami i dziećmi w instytucjach edukacyjnych (jako psycholog szkolny, trener grupowy), z małżonkami, partnerami biznesowymi (jako mediator) oraz z klientami indywidualnymi.
Moim hasłem na dziś jest INKLUZJA. Współpracuję z różnymi osobami, bez względu na światopogląd czy preferowane wartości. Zmierzam do budwania współpracy opartej na wzajemnym szacunku, przyjmowaniu różnic pomiędzy ludźmi takimi - jakie są, bez ocen i osądów. Efektem takiej współpracy jest wypracowanie rozwiązań nowatorskich, biorących pod uwagę potrzeby wszystkich osób zaangażownych. Daje to gwarancję długotrwałego porozumienia.